החלה ההרשמה לשנת תשפ"ב, הירשמו עכשיו לקביעת פגישת ייעוץ

תואר שני בשכטר

ערכי | משמעותי | איכותי

מכון שכטר למדעי היהדות בירושלים מציע את התוכנית הגדולה ביותר בישראל לתואר שני במדעי היהדות.
הכירו את מסלולי הלימוד שלנו

בואו לבחור באחת ההתמחויות המרתקות שלנו או בתוכנית מיוחדת ומובנית.

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם לתיאום פגישת ייעוץ אישית מבלי לצאת מהבית

>

יש למלא את כל שדות החובה ולבחור את אחת מהאופציות בנוגע לקיומו של תואר ראשון

הלימודים יתקיימו על פי הנחיות משרד הבריאות

לחצו כאן לתיאום פגישת ייעוץ אישית

מסלולי הלימוד שלנו לתואר שני במדעי היהדות

מקב"י (מנהיגות קהילתית ברוח היהדות)

תוכנית המיועדת לאנשים שרוצים להתמקצע בתפקידי ניהול קהילתי ולשלב בעבודתם היבטים מהמסורת היהודית. הלימודים בקבוצת עמיתים קטנה ומגובשת מייצרת קשרי עבודה, הפריה הדדית וחוויה מעשירה.

משל"י (מובילי שינוי להתחדשות יהודית)

תוכנית המיועדת לאנשים שרוצים ללמוד תלמוד ולהשפיע על השיח היהודי בחברה בישראל, לרכוש ידע אקדמי שיטתי בתלמוד והלכה, ללמוד ולחשוב על זהות יהודית ישראלית ולקבל כלים להנגיש יהדות בישראל.

מרפא / ליווי רוחני

התוכנית האקדמית היחידה בישראל ללימודי תעודה לקראת הסמכה רשמית בליווי רוחני בשילוב תואר שני במדעי היהדות מטעם מכון שכטר.

מוזיקה יהודית

התמחות חדשנית הפותחת צוהר ייחודי להיבטים חברתיים, היסטוריים ותרבותיים של העם היהודי, ומתמקדת בתפקידה של המוזיקה בקהילות היהודיות ובהתפתחות התפילה.

לימודי ישראל ותולדות הציונות

תוכנית חדשנית לתואר שני העוסקת בהיבטים ההגותיים, ההיסטוריים והחברתיים של התנועה הציונית ושל מדינת ישראל החל מעליית הציונות במאה ה־19 ועד לימים אלו.

מקרא

מסלול חדשני המזמין אתכם להתוודע לאוצרות הידע והחוכמה הטמונים במקרא, ולחבר אתכם לעולם הערכים של החברה היהודית־ישראלית בת זמננו.

האומנויות ביהדות (מעשה חשב)

התוכנית היחידה שמציבה בקדמת הבמה את האומנים היהודים והישראלים ואת יצירתם. אפשר לשלב עבודת סטודיו מעשית או ללמוד לימודים עיוניים בלבד.

ירושלים וארץ ישראל

התוכנית האקדמית היחידה באזור ירושלים המתמקדת בהיסטוריה, בגיאוגרפיה ובתרבות של ירושלים בפרט ושל ישראל בכלל ושמשלבת סיורים לימודיים ברחבי ירושלים.

מגדר ופמיניזם

תוכנית מקורית וראשונה מסוגה בארץ המעניקה השכלה מגדרית וליברלית ברוח היהדות ומפתחת חשיבה ביקורתית המלווה את העבודה במגזר הציבורי.

מחשבת ישראל

ההתמחות עוסקת ביצירות המופת של המחשבה היהודית לדורותיה (בהן ספרות הקבלה והחסידות) ומקנה משאב חשוב למחשבה, להתמודדות ולפתרון בעיות קיומיות ויומיומיות של החברה הישראלית.

מדרש ואגדה

בואו ללמוד על החכמים שחיו בסוף תקופת בית שני בארץ ישראל ובבבל, להיחשף לחיבורים מדרשיים ולמאפייניהם, להכיר ספרות מגוונת ומתודות דרשניות, ולקבל כלים לקריאה מעמיקה וביקורתית.

תלמוד והלכה

התמחות שתחבר אתכם עם המורשת היהודית ועם התלמוד – יצירת המופת של חז”ל, מעניקה הזדמנות לשאיבת כוח רוחני להתמודדות עם אתגרי ההווה ומקנה כלים המאפשרים לעיין לעומק בספרות התלמוד וההלכה.

יהדות ספרד וארצות האיסלאם

תכנית מקורית וראשונה מסוגה בארץ המזמינה אתכם ללמוד על התפתחות הפיוט בספרד וצפון אפריקה, להתוודע למנהגים וההלכה במעגל החיים התימני, ולדון בנושא המגדר והלבוש של הנשים היהודיות בארצות האסלאם

תולדות עם ישראל

בואו ללמוד על ההיסטוריה של עם ישראל באמצעות מחקרים שעוסקים בעבר היהודי וספרות ומקורות ייחודיים והשתלבות בשיח עכשווי שנותן הקשר לדיון וליבון בעיות יסוד הנוגעות לקיום היהודי בעבר ובהווה.

תרבות יהודית ומנהיגות ישראלית (תוכנית אופקים)

תוכנית ייחודית לתושבי הנגב העוסקת במנהיגות ובהובלת קהילות מנקודת מבט יהודית. הסטודנטים יקבלו כלים לטיפוח מנהיגות ולהוביל קהילות באזור מגוריהם.