תואר שני בשכטר

ערכי | משמעותי | איכותי

מכון שכטר למדעי היהדות בירושלים מציע את התכנית הגדולה ביותר בישראל לתואר שני במדעי היהדות.
הכירו את תכניות הלימוד שלנו
בואו לבחור באחת ההתמחויות המרתקות שלנו,
או לבחור בתכנית מיוחדת ומובנית.
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם
>

יש למלא את כל שדות החובה ולבחור את אחת מהאופציות בנוגע לקיומו של תואר ראשון

לחצו כאן לתיאום פגישת ייעוץ אישית

תכניות לימוד לתואר שני במכון שכטר

מקב"י (מנהיגות קהילתית ברוח היהדות)

תואר שני לאנשים שרוצים להתמקצע בתפקידי ניהול קהילתי ולשלב בעבודתם היבטים מהמסורת היהודית. הלימודים בקבוצת עמיתים קטנה ומגובשת מייצרת קשרי עבודה, הפרייה הדדית וחוויה מעשירה.

משל"י (מובילי שינוי להתחדשות יהודית)

תואר שני לאנשים שרוצים ללמוד תלמוד ולהשפיע על השיח היהודי בחברה הישראלית. לרכוש ידע אקדמי שיטתי בתלמוד והלכה, ללמוד ולחשוב על זהות יהודית ישראלית ולקבל כלים להנגיש יהדות בישראל.

מרפא / ליווי רוחני

התכנית האקדמית היחידה בישראל ללימודי תעודה לקראת הסמכה רשמית בליווי רוחני, בשילוב לימודים לתואר שני במדעי היהדות מטעם מכון שכטר

מקרא

תכנית לימודים מחודשת ומקורית לתואר שני עם התמחות במקרא, שמטרתה לגשר בין האירועים המכוננים והדמויות המרכזיות שפעלו בארץ ישראל לפני אלפי שנים לבין התגבשות הזהות היהודית בעת החדשה.

האומנויות ביהדות (מעשה חשב)

התכנית היחידה לתואר שני שמציבה בקדמת הבמה את האומנים היהודים והישראלים ואת יצירתם. ניתן לשלב עבודת סטודיו מעשית או ללמוד במסגרת עיונית בלבד.

ירושלים וארץ ישראל

התכנית היחידה לתואר שני באזור ירושלים המתמקדת בהיסטוריה, בגיאוגרפיה ובתרבות של ירושלים בפרט ושל ישראל בכלל ושמשלבת סיורים לימודיים ברחבי ירושלים.

מגדר ופמיניזם

תכנית מקורית וראשונה מסוגה בארץ לתואר שני, המעניקה השכלה מגדרית וליברלית ברוח היהדות ומפתחת חשיבה ביקורתית המלווה את העבודה במגזר הציבורי.

מחשבת ישראל

תואר שני עם התמחות בהגות יהודית מקנה משאב חשוב למחשבה, התמודדות ופתרון בעיות קיומיות ויומיומיות של החברה הישראלית. רק בשכטר, החומר נלמד בצורה אובייקטיבית ופלורליסטית.

מדרש ואגדה

תכנית לימודים ייחודית לתואר שני ובה חשיפה לחיבורים מדרשיים שונים ולמאפייניהם, היכרות עם צורות ספרותיות מגוונות ומתודות דרשניות ורכישת כלים לקריאה מעמיקה וביקורתית בספרות המדרש והאגדה של חז"ל.

תלמוד והלכה

התכנית ללימודי תלמוד והלכה לתואר שני מחברת את הסטודנטים עם המורשת היהודית, מעניקה הזדמנות לשאיבת כח רוחני להתמודדות עם אתגרי ההווה ומקנה כלים המאפשרים לעיין בספרות התלמוד וההלכה בצורה מעמיקה וביקורתית.

יהדות ספרד וארצות האיסלאם

תכנית מקורית וראשונה מסוגה בארץ לתואר שני המפגישה את הסטודנטים עם תרבות האיסלאם ומזמינה אותם ללמוד על התפתחות הפיוט בספרד וצפון אפריקה, להתוודע למנהגים וההלכה במעגל החיים התימני, ולדון בנושא המגדר והלבוש של הנשים היהודיות בארצות האיסלאם

תולדות עם ישראל

תואר שני עם התמחות בתע"י מקנה חשיפה למגוון גישות – מסורתיות וחדשניות – ביחס לדרכי ייצוגו של העבר היהודי וביחס לשיח המחקרי ההיסטורי הרחב יותר שמסייע לתת הקשר לדיון. הצגת המחקר ההיסטורי של התקופות השונות כמתפתחות ודינמיות, כמו הזיכרון ההיסטורי בחברה בת-זמננו. דיון באופן ביקורתי בעבודותיהם של היסטוריונים בני דורות שונים.

חינוך יהודי

תכנית לימודים לתואר שני מגוונת, מעניינת וחווייתית השואפת להעצים את תחושת המסוגלות והאחריות הערכית והחברתית של אנשי החינוך ולבסס את התודעה שכשיש חיבור לשורשים, השמיים הם הגבול.

תכניות בתחום החינוך היהודי:

תרבות יהודית־ישראלית: התכנית מיועדת למורים המעוניינים לקבל הסמכה להוראת המקצוע החדש.
מנהיגות חינוכית תל"י: תכנית ייחודית המשלבת בין עולם רחב של ידע וערכים לבין עשייה חינוכית לפי רוח תל"י
תכנית מיתרים: תכנית ייחודית המיועדת לאנשי החינוך המשלב, בשיתוף רשת מיתרים